Strona główna » Zawory kulowe

Zawory kulowe

Zawory kulowe

W każdym układzie hydraulicznym potrzebna jest możliwość szybkiego zamknięcia lub otwarcia przepływu wewnątrz przewodów. Zawory kulowe to bezsprzecznie najlepsze i jednocześnie najprostsze rozwiązanie. Zamknięcie ruchu cieczy lub gazów następuje przy pomocy jednego ruchu rączką, którą trzeba ustawić prostopadle do rur. Wewnątrz zamka znajduje się kula z regularnym wyżłobieniem w korpusie sfery. Dzięki idealnemu kształtowi dwugrogowe lub trójdrogowe manewrowanie zaworem jest nieskomplikowane i nie wymaga wielkiej siły ani użycia narzędzi, nawet przy instalacjach, wewnątrz których panuje podwyższone ciśnienie lub wysoka temperatura. Standardowe części odcinające przepływ są wykonane ze stali wysokiej jakości, która jest niklowana bądź cynkowana (w przypadku instalacji do wody pitnej wnętrze zaworu musi być galwanizowane w inny sposób). Kula zaworu z kolei zazwyczaj powleczona jest chromem, co zapewnia jej długowieczność, bezawaryjność i niezakłóconą pracę.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Różne rodzaje zaworów kulowych

Zawory kulowe dwudrogowe posiadają dwa otwory, a ich zadaniem jest zamykanie i otwieranie przepływu oleju, cieczy lub gazu wewnątrz systemu. W ten sposób są one narzędziem służącym do uruchamiania i kontroli pracy instalacji hydraulicznej. Za ich pomocą można również regulować strumień zawartości. Urządzenia trójdrogowe zostaną użyte wówczas, gdy zachodzi potrzeba przełączenia go z jednej części układu do innej.

Proponujemy Państwu niezawodne akcesoria, złączki i zamknięcia przeznaczone do montażu w najbardziej wymagających instalacjach hydraulicznych. Wiele lat współpracy z zaufanymi producentami i dostawcami pozwala nam zagwarantować Wam ich niezawodność i wytrzymałość w każdym przypadku. Zawory z naszej oferty, dostępne w katalogu na naszych stronach internetowych i w sklepie z serwisem przewodów hydraulicznych w Skawinie, wykazują się wysoką odpornością na zużycie i korozję, a także obojętną reakcją na dowolne substancje przewodzone wewnątrz układu. Tuż po zamontowaniu i za dwadzieścia lat - ręczymy za ich niezawodne działanie niezależnie od upływu czasu i sposobu zastosowania.