Strona główna » Maszyny do produkcji przewodów hydraulicznych » Zakuwarki ręczne

Zakuwarki ręczne

Zakuwarki ręczne

Do zakuwania węży niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Wygodniejsze są urządzenia elektryczne, natomiast do zastosowań warsztatowych w zupełności wystarczą zakuwarki ręczne. Ich największą zaletą jest prostota obsługi. Przy sprzęcie wysokiej jakości i pracy zgodnej z instrukcją obsługi efekty obróbki przewodów nie będą odbiegać od dokonanych za pomocą silnika elektrycznego.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Proste w obsłudze

Głowica zakuwarki i szczęki obsługiwane są przy pomocy ręcznej pompki olejowej, która pozwala uzyskać równomierny i solidny docisk tulejki do powierzchni węża. Przy pomocy tabeli naniesionej na maszynę możemy bez problemu ustalić, jaki rozmiar będzie nam potrzebny. Wystarczy założyć do głowicy odpowiedni komplet szczęk, które równomiernie będą zaciskać się na tulejce i wężu aż do osiągnięcia wymaganej średnicy, które zasygnalizuje lampka kontrolna. Do dyspozycji operatora maszyny pozostaje mikrometr, którym można doregulować zacisk. Otwarcie szczęk następuje po uruchomieniu pokrętła na pompce, które cofa poziom oleju. Warto również pamiętać o możliwości odpowietrzania urządzenia, gdyby szczęki nie reagowały na pompowanie. W rezultacie ręczna obsługa urządzenia nie wymaga wielkich nakładów sił, a samo zakuwanie trwa zaledwie kilka minut - zawsze z gwarancją udanego rezultatu.

Eksploatacja zakuwarek ręcznych

Zakuwarki ręczne z naszej oferty pozwalają na zakres zakuwania końcówek na wężach o średnicy od 6,8 do 32,0 mm. Ich niezawodna praca gwarantuje solidne i trwałe połączenia przewodów z zakończeniami różnego typu. Praca nie nastręcza wielu trudności - nie różni się od działania powszechnie dostępnych urządzeń, używanych w domowym warsztacie lub garażu. Jeśli chodzi o obsługę, należy jedynie kontrolować pracę pompki, czyścić stałe części szczęk z drobin ocynku, które odpadają przy zaciskaniu tulejki oraz wymieniać raz na rok baterię obsługującą lampkę kontrolną. Ze sprzętem z naszego katalogu przygotowywanie przewodów hydraulicznych do montażu stanie się łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.